Biçda Etkinlikleri

Biçda eğitim ve dayanışma etkinliklerine 2016 Kasım ayında yeni programla başlıyor.

2

Kısa bir aradan sonra tekrar merhaba, Biçda olarak geride bıraktığımız eğitim sürecinin artılarını eksilerini uzunca tartışma fırsatı bulduk, aramıza yeni katılan arkadaşlar oldu ve bu yeni etkinlik programının farklı iş yerlerinde ücretli çalışan arkadaşların ortak çabası sonucu oluşturduk.

Bizim dünyamız satılık değil!

Kafeinden başımız dönmesin; artık etrafımıza bakalım, sadece iyi kod yazmak ve kendimizi iyi projelerle pazarlama fikrini aklımızdan çıkaralım, kendimizi  çok yönlü geliştirelim, bilgimizin gücüyle arkadaşımızı ezmeye çalışmayıp, yazıp çizdiklerimizin gösteriş unsuru haline gelmesine izin vermeyelim. Büyük emekler harcadığımız işimizin,üretimimizin değerini bilip emeğimize sahip çıkmak için çabalayalım. Çünkü birbirimizden başka hiçbir şeyimiz yok.

Son süreçte bir çoğumuz iş değiştirmek zorunda kaldı, kimimiz işten atıldı. Sürekli iş yoğunluğu ve stres bir çoğumuzun mutsuz ve berbat bir yaşam sürmesine neden oluyor, bu da yetmezmiş gibi şimdi yüksek ücretleri tamamen tasfiye edecek kiralık işçi yasası da meclisten çıktı. Yeni dönem etkinlik programımızda tüm bu sorunlara da yer vermek gerektiğini düşündük.

Bizi yoksullaştıran, inisiyatifsizleştirip kafesleyen kölece çalışma şartlarına karşı sadece kendini korumaya çalışan değil yeni bir dünya ve yaşama ihtiyacı olan insanlarız. Bizim dünyamız  satılık değil, bizim dünyamız bize ait.

Eğitimler bize bir şeyler öğretiyor!

Eğitimlerimizde kendimizi  sadece teknik olarak değil, diğer bilişimci arkadaşlarla sohbet ederek, deneyim paylaşarak, dostluklar kurarak ve  dayanışarak iş yerlerinde mobbing, hak gaspları, baskı, sömürü,  taciz ve kölece çalışma sistemine karşı  uyanık olmamız açısından da geliştiriyoruz.

Şimdi baş belası kiralık işçilik yasası ile , çok kısa süre sonra yüksek ücretlilerin tasfiye edildiği ve ucuz işçilerin vitrine konduğu  bir bitkisel yaşama dönme tehlikesiyle de karşı karşıyayız.

Eğitimler  Ücretsiz çünkü paylaşıyoruz!

Biçda etkinlikleri ücretsizdir.

Biçda kar amacı gütmeyen, hayırsever bir kurum değildir. Biz bilişim çalışanlarını proje, statü, başarı edimi gibi bizi kariyerist ve girişimciliğe sevk etme hayalleriyle yiyip bitiren, paylaşma dayanışma yetimizi para haline getirip bizi yalnızlaştırıp makineleştiren sistemden hiçbir şeyi devralmamayı seçtik.

Bu yüzden eğitim etkinlikleri tamamen iş yerlerindeki arkadaşların ortak dayanışma ve paylaşma gönüllüğüne, zaman ve mekan üzerindeki ortak emeğine dayanmaktadır.

Advertisements

One thought on “Biçda Etkinlikleri

  1. Pingback: Biçda neden ücretsiz eğitim veriyor? | Bilişim Çalışanları Dayanışma Ağı

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s